Bal de Caritate 24 mai 2024

Fundația Hospice Angelus Moldova are deosebită plăcere de a vă invita să participați vineri, 24 mai 2024, la ediția a XIV-a a Balului Anual de Caritate Hospice Angelus, începând cu ora 18:00, în incinta Restaurantului Capitoles Park.

Balul va avea loc sub patronatul Președintelui de Onoare al Fundației Hospice Angelus, Alteța Sa, Prințul Ștefan Dimitrie Ferdinand Sturdza.

Tematica evenimentului din acest an este „Light up the Star – Aprinde steaua ”. Fiecare participant prin prezența și contribuția sa, „aprinde” o stea, lumina căreia îmbunătățește calitatea vieții copiilor cu boli amenințătoare de viață.

Balul de Caritate Hospice Angelus are drept scop colectarea de fonduri, pentru asigurarea serviciilor de îngrijire paliativă de înaltă calitate, destinate copiilor, care trebuie să fie în permanență disponibile, în unicul Hospice pentru copii din Republica Moldova „Casa Angelus”, situat în satul Isacova, raionul Orhei.

Selectul eveniment de colectare de fonduri, este cel mai important din Republica Moldova, la care își dau întâlnire ambasadori, membri ai corpului diplomatic, oameni din domeniul culturii, persoane publice și oameni de afaceri.

Un program artistic de excepție, vinuri premium și bucate alese, licitații caritabile cu opere de artă, creații vestimentare ale designerilor autohtoni, obiecte de valoare și experiențe surpriză, toate vor fi elementele magice ce conturează anual balul.

Oaspetele special al evenimentului din acest an este Martina Meola, una din cele mai tinere pianiste din lume, finalista concursului ,,Românii au talent”, beneficiară a bursei din cadrul școlii ,,Giuseppe Verdi Conservatory” din Milan, Italia.

Procurând un bilet pentru acest eveniment, contribuiți în mod direct la asigurarea serviciilor de îngrijire paliativă pentru copiii din cadrul Hospice-ului „Casa Angelus”.

Rezervări bilete: 060 79 40 79 | angelus.fundraising@gmail.com|
Ticket cost – 2000 MDL

Achitarea biletului de participare (2000 MDL), se efectuează prin urmatoarele modalitati:

1)Transfer Bancar
Datele Bancare:

CF 1015620002409
IBANMD26VI222400010100111MDL
SWIFT VICBMD2X884

2)Butonul Donate linkul:

3)Numerar cu eliberarea cecului de casă

4)Terminal bancar cu cardul.